Bez czego nie  można się obejść w życiu? Okazuje się, że bez znajomości prawa. Dlatego też wszyscy adwokaci mają takie wzięcie – zwykli ludzie, którzy nie ukończyli studiów prawniczych mają o nim małe pojęcie, no chyba że ktoś jest hobbystą i właśnie ten temat uwielbia zgłębiać. Jednak w przeważającej większości przypadków nie mamy takich ciągotek i kiedy pojawia się problem natury prawnej konsultujemy to z radcą prawnym, który jak sama nazwa wskazuje, ma nam służyć radą.

znajomość prawaOwszem, trzeba się liczyć z tym, że taka konsultacja nie należy do tanich spraw – w końcu nie na darmo adwokaci to jeden z czołowych zawodów jeśli chodzi o zarobki. Już sama porada, która czasami trwa zaledwie kilkanaście minut może z naszej kieszeni wyciągnąć nawet kilkaset złotych. Jednak istnieje również opcja tańszego załatwienia sprawy. Trzeba tylko odpowiednio poszperać w Internecie. Bowiem bardzo często można znaleźć instytucje, które powiedzmy raz w miesiącu, oferują darmową pomoc prawną.

Są to przeważnie różnego rodzaju fundacje, ale również ośrodki pomocy społecznej czy inkubatory przedsiębiorczości. Owszem, trzeba zdążyć się umówić na wizytę, ponieważ przeważnie taki prawnik przyjmuje przez 2 godziny, a chętnych nie brakuje. I trzeba pamiętać, że prawnik w takiej instytucji pomoże nam poprzez wyjaśnienie pewnych kwestii, nakierowanie co do dalszego działania, a nie reprezentowaniem nas w sądzie. Za taką usługę trzeba będzie już niestety zapłacić i to wcale niemało. Ale niektóre sytuacje tego po prostu wymagają i nie mamy innego wyjścia.