Słysząc słowo prawnik, od razu naszym oczom ukazuje się dystyngowany człowiek, z elegancką, skórzaną aktówką, w drogich ubraniach, który pędzi z jednej sali rozpraw za drugą. Ma wspaniały gabinet z drewnianymi, gustownymi meblami, a półki wypełniają prawnicze pozycje, wśród których prym wiedzie kodeks karny.

W większości przypadków w zasadzie te wyobrażenie jest zgodne z rzeczywistością, ponieważ faktycznie prawnik biega od jednej rozprawy do drogiej, powiewając swoją szatą, zakończoną zielonym lub czerwonym obwarowaniem, w zależności od tego, czy mamy do czynienia z obrońcą czy z oskarżycielem. Słuszna jest również obecność różnego rodzaju kodeksów, ponieważ owszem, wiele musiał się nauczyć na pamięć podczas studiów, ale niemożliwością jest, aby znał wszystkie przepisy każdego kodeksu na pamięć. Dlatego, w sytuacjach spornych, sięga po odpowiedni kodeks i wertuje kartki.

jak wygląda prawnikPrawnik kojarzyć się nam będzie również z elegancką kancelarią prawniczą, w końcu na co dzień właśnie takie obrazki oglądamy w telewizyjnych serialach. A trzeba przyznać, że te są niezwykle popularne, zarówno wśród widzów, jak i wśród scenarzystów, którzy na profesji adwokatów potrafią zbudować niejeden scenariusz. No i z pewnością zawód prawnika kojarzy się nam z dużym wysiłkiem intelektualnym, ponieważ trzeba najpierw przejść piekielnie trudne studia prawnicze, a następnie aplikację, aby móc zostać prawnikiem z prawdziwego zdarzenia.